עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> תאריכים חסידיים >> ראש חודש כסלו
 

 
מה קרה בראש חודש כסלו?


שמחת תורה תשל"ח, בית מדרשו של הרבי "770" המה מרוב אדם. ההקפות היו בעיצומן, כשלפתע האפירו פניו של הרבי. הרבי אחז בכסאו והתיישב. הקהל הרב שהיה בבית הכנסת הבין שמשהו נורא קרה לרבי, והחל להתפזר, מי דרך הדלת ומי דרך שבירת החלונות ויציאה החוצה. (שבירת החלונות נועדה גם על מנת שיכנס אוויר צח).

הרבי קם מכסאו, סיים את ההקפות ביחידות, ומיד לאחר מכן המזכירים של הרבי העלו את הרבי לחדרו שב-770. המזכירים הזעיקו את ד"ר וייס, שקבע מיד שהרבי עבר התקף לב קשה וצריך לפנותו בדחיפות לבית רפואה. בכל אותה עת הרבי היה בהכרה מלאה וסירב בתקיפות להתפנות לבית רפואה. לכן הביאו ציוד רפואי לחדרו וטיפלו בו. הרבי הורה לכל החסידים להמשיך את השמחה של שמחת תורה כרגיל, ועל ידי כך תהיה רפואה שלימה.

במוצאי שמחת תורה, הרבי ביקש לומר שיחה בחדרו ושהשיחה תועבר על ידי רמקולים לחסידים שבבית הכנסת. אך הרופאים סירבו בטענה שמצב הרבי קשה וש -75% מהלב נהרס. אך הרבי התעקש ואמר את השיחה.

כך היה הרבי ספון בחדרו ולא יצא אל הקהל עד ראש חודש כסלו תשל"ח. ומאז ועד היום החסידים חוגגים את היום (א' כסלו) בהלל ובשבח ובשמחה רבתי, כיום שבו הרבי יצא מחדרו בפעם הראשונה אחרי ההתקף לב הקשה.

 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים