עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חגים ומועדים >> פסח
פסח          
 

הלכות ערב פסחהגדה של פסחחכם ורשע ומה שבינהם"כנגד ארבעה בנים""ויאמינו ב-ה' ובמשה עבדומדוע קוראים את  ההגדה מידי שנה


 


כל המאיר מואר


מַעֲשֶׂה בְּרַבִּי אֱלִיעֶזֶר וְרַבִּי יְהוֹשֻׁעַ וְרַבִּי אֶלְעָזָר בֶּן עֲזַרְיָה וְרַבִּי עֲקִיבָא וְרַבִּי טַרְפוֹן שֶׁהָיוּ מְסֻבִּין בִּבְנֵי בְרַק ● וְהָיוּ מְסַפְּרִים בִּיצִיאַת מִצְרַיִם כָּל אוֹתוֹ הַלַּיְלָה עַד שֶׁבָּאוּ תַלְמִידֵיהֶם וְאָמְרוּ לָהֶם רַבּוֹתֵינוּ הִגִּיעַ זְמַן קְרִיאַת שְׁמַע שֶׁל שַׁחֲרִית:
הרי הרבנים המנויים כאן, החל מרבי אליעזר ועד רבי טרפון, היו מראשי הדור – ובוודאי ובוודאי שהיו בעלי נשמות גבוהות ביותר, כך שהיה עליהם לחוש בעצמם כאשר 'הגיע זמן קריאת שמע של שחרית'
 

הגדה של פסח

בית חב"ד הודו גאה להגיש הגדה לפסח בגרסת הדפסה. בברכת חג פסח כשר ושמח בית חב"ד הודו.

הלכות ערב פסח

כידוע אנו חוגגים את חג הפסח, זכר ליציאת מצרים ולניסים שקרו לאבותינו ביציאת מצרים ובמדבר עד שהגיעו למתן תורה ולארץ ישראל. 30 יום קודם לחג הפסח שואלים ודורשים בעינייני החג ולומדים את הלכות החג.

כל המאיר מואר

הרי הרבנים המנויים כאן, החל מרבי אליעזר ועד רבי טרפון, היו מראשי הדור – ובוודאי ובוודאי שהיו בעלי נשמות גבוהות ביותר, כך שהיה עליהם לחוש בעצמם כאשר 'הגיע זמן קריאת שמע של שחרית

קריאת ההגדה מידי שנה

מדי שנה בשנה מתכנסים יחדיו המוני המוני בני ובנות ישראל בבתיהם לחוג את חג הפסח וליל הסדר – הוא הליל אשר בו, בשנת ב'תמ"ח (2448) לבריאת העולם (1312 לפני הספירה), יצאו כל בני ישראל מארץ מצרים...

ויאמינו ב- ה' ובמשה עבדו

על הפסוק: 'וַיַּרְא יִשְׂרָאֵל אֶת הַיָּד הַגְּדֹלָה אֲשֶׁר עָשָׂה יְ-ה-וָ-ה בְּמִצְרַיִם, וַיִּירְאוּ הָעָם אֶת יְ-ה-וָ-ה, וַיַּאֲמִינוּ בַּיְ-ה-וָ-ה וּבְמֹשֶׁה עַבְדּוֹ' אומר המדרש:

כנגד ארבעה בנים

וצריך להבין – אם אין לבן הרשע שום קשר ליציאת מצרים [-שהרי 'אילו היה שם, ביציאת מצרים, לא היה נגאל'] אז מה הקשר שלו להגדה?

חכם ורשע

"כנגד ארבעה בנים דברה התורה אחד חכם ואחד רשע ואחד תם ואחד שאנו יודע לשאול". (מתוך ההגדה של פסח) בפיסקא זו לא מובן סדר הופעת הבנים. מדוע נמנה הרשע ליד החכם, היה צריך למנותם לפי סדר חשיבותם:

Go Back  Print  Send Page     
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים