עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> פורים ב"איי הים"
 


פורים ב"איי הים"

לקראת פורים יצאו מבית חב"ד המרכזי בהודו - בניו דלהי זוג "תמימים", יוני גוריאצ'ניק וצביקה הלל ( שלמעשה הינו אחד המטיילים) לפעילות החג באיי אנדמן. חוויות מסעירות בניסים גלויים עברו עליהם...

 

 
התמים יוני גוריאצ'ניק בקרית מגילה בבית חב"ד הודו באיי אנדמן


לקראת פורים יצאו מבית חב"ד הודו המרכזי - בניו דלהי זוג "תמימים", יוני גוריאצ'ניק וצביקה הלל (שלמעשה הינו אחד המטיילים) לפעילות החג בבית חב"ד הודו איי אנדמן (מאחר והשלוחים הקבועים נמצאים כעת בבית חב"ד הודו דלהי.

קצת רקע: אנדמן זה קבוצת איים שנמצאת במרחק כשעתיים טיסה משאר הודו המוכרת. למקום זה באים המון המון ישראלים - מקום עם החופים הכי יפים בהודו ויש כאלו שיגידו כי הם הכי יפים בכל אסיה.

מספר התמים יוני גוריאצ'ניק: התכוננו מאד חזק ולקחנו הרבה דברים אותם לא ניתן להשיג במקום. כמו אוזני המן, משלוחי מנות, ואפילו חד פעמי נורמלי. לקחנו איתנו ספר תורה בשביל קריאת פרשת "זכור" וכמובן מגילה.

באי הזה "הקידמה" כמו אינטרנט הגיעה רק לפני 3 שנים וכמו כן גם הרבה דברים שאצלנו הם פשוטים. וגם סתם דברים עולים פה ממש יקר. וככה זה גם שאר הדברים כמו מים וירקות שעולים הון תועפות.

מה גם שהגענו יום לפני שבת, מה שנתן לנו רק יום אחד כדי גם למצא מקום לבשל לשבת וגם מקום לעשות בו את הארוחה. ובנוסף הקניות שכל זה ביחד הופך את השליחות לחוויה יצאת מן הכלל ואתגר קשה מאד.

לא היה לנו כמעט כסף, ובהשגחה פרטית בגלל שפיספסנו את האוניה של הבוקר ועלינו על האוניה של הצהריים פגשנו בחור צדיק ששמע למה הגענו לאנדמן והחליט לתרום את כל ה"משקה" שזה 150 דולר (סכום גדול מאד בהודו).

על אותה סירה פגשנו גם שתי נשים שגם שמעו והחליטו להרתם לעזרה במטבח ב"ה.
סיפור אחר שאירע לנו: לקחנו מטבח מהודי, מנהל "גסט האוס" ובגלל הלחץ של שישי לא סיכמנו על מחיר. וכל הזמן הוא דחק ודחק. לפני שנסעתי באתי אליו והוא רצה 1500 רופי. ותכלס כבר נגמר לי הכסף אז לא ידעתי מה לעשות אבל כסף מגיע לו. ואז פתאום הוא אומר לי עזוב אתה שליח של ה' אני מכבד אותך לא צריך לשלם רק תתפלל שיהיה לי בריאות...

והנס הגדול שפשוט הצלחנו ב"ה, גם לארגן שבת וגם קריאת התורה של "זכור" בבוקר וגם קריאת מגילה עם ארוחה שבה השתתפו 70 חבר'ה בלילה ןעוד עשרות למחרת.
בפורים נפל חג של הודים שבו הם צובעים אחד את השני כמו מטורפים וכן גם אותי בעל-כרחי צבעו לגמרי וככה היתה לי תחפושת גם לפורים.


 

יוני גוריאצ'ניק בהנחת תפילין בבית חב"ד הודו אנדמן 
מסיבת פורים בבית חב"ד הודו אנדמן


הרב יוני גוריאצ'ניק בלימוד תניא משותף בחיק הטבע
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים