עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> סיקור כינוס השלוחים
 


נפתח כינוס השלוחים השנתי להודו ומזרח אסיה

 

כינוס השלוחים השנתי של שלוחי הרבי שליט"א מלך המשיח בהודו ומזרח אסיה נפתח אתמול, בטקס מיוחד בעיר הבירה ניו דלהי. לכינוס הגיעו 15 שלוחים הפועלים בהודו שאליהם מצטרפים שלוחים נוספים מהמזרח.

כינוס השלוחים השנתי של שלוחי הרבי שליט"א מלך המשיח לבית חב"ד הודו ומזרח אסיה נפתח ביום שני כ"ו ניסן בטקס מיוחד שהתקיים במלון 'אימפרייל הוטל' שבמרכז עיר הבירה ניו דלהי.

לכינוס הגיעו 15 שלוחים הפועלים בהודו שאליהם מצטרפים שלוחים נוספים מהמדינות באיזור יפן, אוסטרליה, סרי לנקה ועוד.

הכינוס נפתח באירוע פתיחה מיוחד שהתקיים ב'אימפרייל הוטל' אחד מהמלונות המפוארים שבעיר הבירה דלהי.

באירוע השתתפו נציגים של שגרירות ישראל, שבאו להביע את הוקרתם לפעילות המבורכת, ובראשם שגריר ישראל בהודו, הנספח הצבאי במדינה וכן קצין הביטחון הראשי.
כמו כן הגיע מר עודד תורג'מן העומד לימין בתי חב"ד הודו במדינה ובפרט לימין בית חב"ד הודו בניו-דלהי, ועושה ככל יכולתו לעזרת בתי חב"ד הודו.

את הערב פתח הרב שלמה קאליש, יו"ר חוג ידידי חב"ד בהודו, שהגיע במיוחד מארץ הקודש על מנת להשתתף באירוע, ונתן סקירה על פתיחת הבית חב"ד הראשון בהודו על ידי הרב נחמן נחמנסון. "לפני כעשרים שנה לא היה בית חב"ד בהודו, עד שהגיע לניו דלהי בחור צעיר, נחמן נחמנסון והרים את הכפפה וקפץ למים. בלי שום אמצעים הוא פתח את הבית חב"ד בהודו במסירות נפש, והיום זו אמפריה ענקית של בתי חב"ד הודו בתת היבשת".

לאחמ"כ הוזמן הרב שמשון גולדשטיין שליח הרבי מלך המשיח שליט"א בבית חב"ד הודו פושקר, שפתח באמירת פרקו של הרבי מלך המשיח שליט"א, ולאחר מכן פרק תהלים לעילוי נשמותיהם הטהורות של בני הזוג, השלוחים הרב גבריאל ורבקה הולצברג הי"ד.

כעת הוזמן שגריר ישראל מר רוני סופר, שבדבריו לא יכל להסתיר את התרגשותו בעת שהוא מדבר על בתי חב"ד בהודו. השגריר העומד בקשר הדוק עם השלוחים, הן בעיתות שמחה והן בעיתות אבל, יודע היטב כמה קשה היא המלאכה, והוא מנצל את ההזדמנות בה נאספים השלוחים כולם להודות להם באופן רשמי.

דברים מרגשים נשא יהודי, איש עסקים מבומביי, שבמשך שנים סייע לרב גבי הולצברג החל מראשית דרכו ועד לימים האחרונים ממש. דמעות עומדות בעיניו כשהוא מדבר על הרב הולצברג, וגרונו נשנק כשהוא מספר על התמסרותו המלאה למען כל יהודי בכל עת ובכל מצב.

ידיד המוסדות מר עודד תורג'מן (שזכה בין היתר לבנות את בנין 770 בזכרון יעקב) מספר כיצד החלה היכרותו עם חב"ד בהודו ועם השלוחים ובית חב"ד הודו בניו דלהי. הוא מספר על הרגשתו הנפלאה בעת שהוא עושה במדינה לצורך עסקיו, כשהוא יודע שיש לו לאן ללכת, ויש לו כתובת יהודית בין מליוני הודים זרים. בסיום דבריו מעניק לו הרב קאליש תעודת הוקרה בשם השלוחים כולם.

הרב דרור משה שאול שליח הרבי שליט"א מלך המשיח לבית חב"ד הודו דרמסאללה מספר על הצלת נפשות בגשמיות וברוחניות. הוא מספר על צעירים שכמעט איבדו את חייהם בסמים או בטיולים מסוכנים, והוא מספר על כאלו שכמעט איבדו את נשמתם בנפילה לכתות עבודה זרה שונות ומשונות.

מנהל בית חב"ד הודו בניו דלהי הרב שמוליק שארף העניק תעודת הוקרה לאיש עסקים מקומי העומד לימין בית חב"ד מאז היווסדו לפני כ18 שנה על ידי הרב נחמן נחמנסון, ובמשך השנים האחרונות עזר רבות בעת קניית הבנין החדש לבית חב"ד הודו בעיר.

כעת הוזמן השליח שהגיע במיוחד לכינוס מטוקיו שביפן הרב בנימין אדרעי שסיפר זכרונות מלפני אחת עשרה שנים כשהתבקש על ידי הרב נחמנסון לבוא  לשליחות בבית חב"ד הודו בתור בחור. הרב אדרעי סיפר כיצד אותה תקופה השפיעה באופן משמעותי ביותר על המשך חיי השליחות שלו, והיא מלווה אותו עד היום בכל דרכיו.

השתתפו בכינוס: שגריר ישראל בהודו מר רוני סופר, ידיד המוסדות מר עודד תורג'מן, ר' שלמה קאליש יו"ר איגוד ידידי חב"ד הודו, אנשי עסקים מדלהי ובומביי, ונציגי שגרירות ישראל בדלהי

מנהלי בתי חב"ד הודו והמזרח: ר' בצלאל קופצ'יק - בית חב"ד פונה, ר' שמואל שארף והת' יואל נפרסטק - בית חב"ד דלהי, ר' דני וינדרבאום ור' יואל קפלין - בית חב"ד קאסול, ר' דרור משה שאול, ר' מוטי גרומך ור' אורי ציפורי - בית חב"ד דראמסלה, ר' שימי גולדשטיין - בית חב"ד פושקר, ר' שמואל יזהר - בית חב"ד וראנסי, ר' ישראל נסרתי - בית חב"ד איי אנדמן, ר' יוסף יצחק פרידמן - בית חב"ד ווטה קנאל, ר' מנדי קרומבי - בית חב"ד סרי לנקה, ר' בנימין אדרעי - בית חב"ד טוקיו יפן, ר' דוד לידר - בית חב"ד מלבורן אוסטרליה.
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים