עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> סדר בבית חב"ד הודו קאסול
 

 
"מפחדים? כשיש ברכה מהרבי הפחד לא מוכר"

הרב יואל כפלין השליח בחב"ד הודו קאסול בהרי ההימלאיה מספר לערוץ 7 על הסדר הגדול שנערך בהר הגבוה ביותר בעולם - ההימאליה, בצפון הודו ועל כינוס השלוחים למזרח שנערך השנה ביפן ● במענה לשאלה אם לא פוחדים ליסוע ליפן בעת הזאת ענה השליח "כשיש ברכה מהרבי הפחד הוא דבר שלא מוכר" ● "השנה שברנו את השיא של כל הזמנים, 500 ישראלים השתתפו במה שכונה הסדר הגדול בצפון בהודו. זה היה סדר מרומם וחוויתי" ● "הרבה נשמות התעוררו והשמחה הגדולה שהייתה שם פשוט לא ניתנת לתיאור במילים. כולם נעמדו על השולחנות זה היה משהו מיוחד"

באדיבות מערכת חב"ד אינפו
כד ניסן ה'תשע"א (28.04.2011)

הרב יואל כפלין השליח בקאסול בבית חב"ד הודו בהרי ההימלאיה  מספר לערוץ 7 על הסדר הגדול ביותר בצפון הודו שנערך בהר הגבוה ביותר בעולם ההימאליה.

"השנה שברנו את השיא של כל הזמנים, 500 ישראלים השתתפו במה שכונה הסדר הגדול ביותר בצפון הודו. זה היה סדר מרומם וחוויתי".

הרב כפלין מסביר שקאסול היא מקום מועדף על המטיילים כיון שמשם יוצאים כל הטרקים המאתגרים ביותר, "עכשיו כשהעונה בצפון הודו נפתחת, כל המטיילים מתרכזים בקאסול ומשם יוצאים לטרקים בכפרים באזור".

שליח חב"ד הודו בקאסול נמצא שם זו השנה השישית ועל הפקת הסדר הוא מספר, הם עבדו כבר מהחורף, "יש לנו מבנה מרווח וגדול, עם בית כנסת, חדר שיעורים, מסעדה כשרה ואולם שמכיל 500 איש. כבר בחורף אנחנו מתרימים כל מיני חברות ומגייסים טונות של מזון כשר לפסח ויין. הצלחנו למלא מכולה בעשרות טונות של מזון ומצות, וזה סיפק את האוכל לכל בתי חב"ד בהודו".

הרב כפלין מציין שאפילו המטיילים שרובם אינו שומר תורה ומצוות סייעו בהפקת ליל הסדר, "הם הגיעו כבר ביום ראשון, עזרו לנו בכל הקילופים והחיתוכים וגם בערב עצמו. הסדר הסתיים רשמית באחת עשרה בלילה, אבל המשכנו בהתוועדות חסידית עד השעות הקטנות. הרבה נשמות התעוררו והשמחה הגדולה שהייתה שם פשוט לא ניתנת לתיאור במילים. כולם נעמדו על השולחנות זה היה משהו מיוחד".

 
 



     
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים