עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> מטען הופעל נגד ישראלים בהודו
 

 
מטען הופעל נגד ישראלים בהודו; אחר אותר בגיאורגיה

כ' שבט תשע"ב

בהלה:
מכונית שתחתיה הוטמן מטען חבלה התפוצצה בסמוך לשגרירות ישראל בניו-דלהי שבהודו. רעייתו של הנספח הבטחוני נפצעה באורח קשה והובהלה לבית-הרפואה. בתחילה לא היה ברור במי מדובר כיון שדווח כי "שליח ישראלי נפצע", אך לא היה ברור האם מדובר באחד משלוחיו של הרבי מה"מ, או בנציג ישראלי רשמי ● גם בטביליסי, בירת גיאורגיה, נתפסה מכונית תופת, דקות לפני שהתפוצצה

מכונית שתחתיה הוטמן מטען חבלה התפוצצה בסמוך לשגרירות ישראל בניו דלהי שבהודו. רעייתו של הנספח הבטחוני נפצעה באורח קשה והובהלה לבית הרפואה. עוד ארבעה בני אדם נפצעו באירוע, וכעת סורקים כוחות הבטחון ההודיים את האזור בניסיון לאתר מטעני חבלה נוספים.

על-פי הידוע, המכונית המסחרית בה נהגה הפצועה התפוצצה לא הרחק מתחנת דלק, במרחק של עשרות מטרים מהשגרירות. היא עלתה באש ונשרפה כליל. "אנחנו לא יודעים מה מקור הפיצוץ, אם מדובר במטען חבלה או גורם אחר. אנחנו בכוננות והמצב בבדיקה. לא כל יום קורה דבר כזה, אנחנו בודקים הכול"', אמר דובר השגרירות בהודו, דיוויד גולדפארב.

בתחילה לא היה ברור במי מדובר כיוון שדווח כי "שליח ישראלי נפצע", אך לא היה ברור האם מדובר באחד משלוחיו של הרבי מה"מ, או בנציג ישראלי רשמי. השלוחים בהודו מבררים כעת כיצד ביכולתם לעזור לפצועה, וישראלים רבים נהרו לבית חב"ד הודו, מתוך חשש להסתובב כעת ברחובות. "אנחנו מבינים את הלחץ הטבעי בציבור אנ"ש אחרי כל נסיונות הפיגועים בבתי חב"ד הודו לאחרונה", כתב לנו אחד ממנהלי בתי חב"ד הודו במדינה הענקית.

במקביל, בטביליסי, בירת גיאורגיה, נתפסה מכונית תופת, דקות לפני שהתפוצצה. עובד בשגרירות ישראל איתר את מטען החבלה, שהיה אמור להיות מופעל בשלט רחוק, והזעיק את המשטרה. חבלנים שהגיעו למקום ניטרלו אותו בהצלחה. "איננו מתייחסים לנושאי ביטחון. יש לנו שיתוף פעולה טוב עם גורמי הביטחון המקומיים בגאורגיה", אמר גורם במשרד החוץ.

בשל האירועים האחרונים, הוציאה ישראל הודעה מיוחדת לנציגיה ובקשה מהם שלא לנסוע במכוניות עד להודעה חדשה.

ככל הנראה נסיונות הפיגועים הגיעו בעקבות יום השנה לחיסולו של רב-המרצחים עימאד מורניה, שעל פי דיווחים זרים חוסל בסוריה בידי סוכני המוסד לפני 4 שנים.

במערכת הביטחון אמרו לאחרונה כי גובר החשש לפיגועים נגד יעדים ישראלים בעולם, לקראת יום השנה לחיסול מורנייה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מטיל את האחריות למתקפה המשולבת על איראן וחיזבאללה.

בפתח ישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו כי "איראן, שעומדת מאחורי הפיגועים הללו, היא יצואנית הטרור הגדולה בעולם. ממשלת ישראל וגורמי הבטחון ימשיכו לפעול יחד עם שירותי הבטחון המקומיים נגד מעשי טרור אלה. נמשיך לפעול ביד חזקה, בשיטתיות ובאורך רוח נגד הטרור הבינלאומי שמקורו באיראן".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, הגיב לפני דקות למתקפה, בפתח ישיבת סיעת "ישראל ביתנו" בכנסת. "מדינת ישראל ואזרחי ישראל הם יעד לטרור", אמר, "אנחנו יודעים לזהות בדיוק מי אחראי לפיגוע ומי מוציא את הפיגוע, ולא נעבור על כך לסדר היום".

ניו-דלהי, הודו: בית חב"ד מרגיע ומסייע

עם הוודע דבר הפיצוץ, הפך בית חב"ד הודו בעיר למרכז התקשורת שחיבר בין הורים מודאגים לבניהם הצעירים השוהים במדינה, כאשר רבים מהם אפילו לא מודעים לפיגוע שהתרחש במקום. השלוחים במקום הרגיעו את ההורים הדואגים, והעבירו את המסר לפיו המשטרה המקומית עושה הכל למען בטחונם של היהודי ואנשי השגרירות במדינה.

הרב שניאור קופצ'יק מנהל בית חב"ד הודו הפועל עם המשפחות הישראליות בעיר מוסר כי משפחות השלוחים רגועות ולמרות הדיווחים בעולם, הם אינן שרויות בפאניקה. "אנחנו דואגים לשלומה ומתפללים לרפואתה של הפצועה, טל, אותה אנחנו מכירים היטב מהפעילות".

בתוך כך, כאשר בית חב"ד הודו הפך למקום התקהלות החליטו במשטרה המקומית לא לקחת סיכון, והגבירו את השמירה עליו, כחלק מתגבור מערך השמירה על מקומות ההתכנסות של הצעירים הישראלים.

מפקד תחנת המשטרה באזור פאראגאנז' שבמרכז דלהי, הגיע הערב לבית חב"ד הודו ב'מיין באזאר' שבמרכז העיר. מפקד המשטרה המקומית נפגש עם השליח ומנהל בית חב"ד הודו הרב שמואל שארף, והבטיח כי השמירה על המקום שוקק החיים תתוגבר. המפקד ההודי סיפר לשליח כי כוחות הבטחון עושים כעת מאמצים קדחתניים למצוא את האחראים לפיגוע. "אנחנו עושים כל שביכולתנו כדי לשמור עליכם, והעיניים שלנו מופנות לכאן תדיר", אמר.


 
סרטון מזירת האירועים בניו דלהי, הודו


 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים