עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> מבצע חילוץ בדרמקוט
 
 
הודו: השליח ניהל את מבצע החילוץ

מנחם בורוכוב מבית חב"ד הודו בדרמקוט ניהל את מבצע החילוץ של הדס בן שושן מפתח תקווה, שנפגעה במהלך מפולת סלעים. "זה שביל הררי ומאוד צר שבקושי בנאדם יכול לעבור שם. היא החזיקה מעמד, אבל בסוף איבדה הכרה"

ו' מנחם אב תשע"ב (25/7/2012)

"הדס הייתה בהכרה מלאה אבל בשלב מסוים החלה לאבד אותה. חיכינו לאמבולנס שיגיע, ואחרי שלקחו אותה לבית הרפואה הבנו שהיא נפטרה. הנס שקיווינו לו לא קרה". כך שחזר היום (ד') הרב מנחם בורוכוב מבית חב"ד הודו בדרמקוט את רגעיה האחרונים של הדס בן שושן מפתח תקווה, שנהרגה אתמול במפולת סלעים בדרמסלה שבהודו.

בן שושן נפגעה תחילה מאבן גדולה שנחתה על רגלה בעת שטיילה יחד עם חברותיה בצפון המדינה. בורוכוב, שמחליף את רב בית חב"ד שנמצא כרגע בישראל, היה בביתו כשלפתע שמע צעקות. "הגיע בחור היסטרי שסיפר מה קרה וצעק 'תביאו מהר הליקופטר'. זינקתי למקום עם עוד בחור שהיה איתי וכשהגענו הבנתי שהאבן ריסקה לה את החלק התחתון של הרגל", שחזר בורוכוב. "זו דרך ממש רעה להיפצע בה. זה שביל הררי ומאוד צר שבקושי בנאדם יכול לעבור שם".

השביל המדובר הוא אחד משלושה מקומות פופולריים באזור, שאהוב על מטיילים ישראלים שמגיעים לשם בדרך כלל לבד. הדרך, כך התברר, לא כל כך סימפטית. "היה קשה מאוד להביא לשם אלונקה אז אלתרנו משהו משני במבוקים ויצרנו מעין סולם כדי להעלות אותה למעלה", מספר בורוכוב.

"אחר כך חיברנו לזה מזרון יוגה שהיה שם במקרה והנחנו אותה על זה. היא הייתה עדיין בהכרה ותקשרה איתי למרות שפניה היו מאוד חיוורות ועיניה עלו למעלה כל הזמן. מהרגע שהרמנו אותה על האלונקה היא החזיקה מעמד כמעט לאורך כל הדרך והייתה בהכרה. היא ענתה לי לשאלות בקול חלש אמנם אבל ענתה בהיגיון".

החילוץ הפך קשה מרגע לרגע בגלל המסלול ותנאי השטח הבעייתיים, אבל זה לא מנע מישראלים רבים שהיו בקרבת מקום להגיע ולעזור. "ניסינו לתמרן וכל רגע מישהו אחר החליק, אבל כל אחד תרם מה שהיה יכול. היה גם מטייל אנגלי אחד שנתן יד בצורה יוצאת דופן".

המחלצים המשיכו לסחוב את הדס על האלונקה עד למקום שבו חיכה האמבולנס. "כל הזמן בדקתי את הדופק שלה אבל עוד לפני שהגענו לאמבולנס היא איבדה את ההכרה. הייתי עוד אופטימי לנס אף על פי שלא התממש, ואחרי שלקחו אותה לבית הרפואה קיבלנו את הידיעה שהיא נפטרה. אמנם לא הכרתי את הבחורה הזו קודם, אבל כאב לי מאוד ברגע שהודיעו לי שהיא נפטרה".

משימתם של המחלצים לא הסתיימה, והם שמרו במשמרות על גופתה של בן שושן. "חששנו שיעשו משהו לגופה או ייקחו אותה", הסביר בורוכוב. "יש אזהרות על האזורים האלה ואחרים בהודו אבל כשמטייל בא הוא בא עם תשוקה מלאה לטייל במקומות האלה כדי ליהנות ולראות. לכן בזמן אמת לא ניתן באמת לעצור אותם אבל אולי צריך להתעקש על זה יותר". 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים