עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> חב"ד הודו: גוטניק נרתם לסייע
 

 
הודו: הפעילות מתרחבת - גוטניק נרתם לסייע

דומה כי לא נטעה אם נאמר שחוד החנית של צבא שלוחי הרבי מלך המשיח הינם השלוחים ברחבי הודו, הפועלים במסירות נפש של ממש להפצת יהדות בין עשרות אלפי צעירים המחפשים משמעות לחייהם כל מי שנחשף בעצמו לבתי חב"ד הודו עומד נדהם ומתרשם מהשלוחים, וכך היה גם כאשר לצורך עסקיו הגיע הנגיד החסידי הרב יוסף יצחק גוטניק למדינת הודובביקור בהודו שמע גוטניק על הצרכים הבסיסיים של 20 השלוחים בתת היבשת, וקיבל על עצמו לסייע לפעילות השוטפת וכן בהקמת מקוואות במקומות שעדיין לא בנויים מקוואות
 
באדיבות מערכת חב"ד אינפו

כו סיון ה'תשס"ט
דומה כי לא נטעה אם נאמר כי חוד החנית של צבא שלוחי הרבי מלך המשיח הינם השלוחים ברחבי הודו, הפועלים במסירות נפש של ממש ובתנאים קשים להפצת יהדות בין עשרות אלפי צעירים המחפשים רוחניות ומשמעות לחייהם. מאות הבעלי תשובה ואלפי המקורבים יעידו יותר מכל על הצלחת הפעילות, וההמונים המשתתפים בשלל הפעילויות של בתי חב"ד הודו מוכיחים כי השלוחים יודעים את עבודתם והם אכן מוצאים מסילות ללבבות הצעירים.
כל מי שנחשף בעצמו לבתי חב"ד הודו עומד נדהם ומתרשם מהשלוחים, וכך היה גם כאשר לצורך עסקיו הגיע הנגיד החסידי הרב יוסף יצחק גוטניק
למדינת הודו. הוא השתומם מול ההשקעה והמסירות, והחליט לקחת חלק.

בביקורו בבית חב"ד הודו בניו דלהי בירת הודו, התרשם גוטניק עמוקות מהפעילות הברוכה, כאשר לראשונה בחייו נחשף למראה של עשרות צעירים ישראליים יושבים מרותקים בהתוועדות חסידית, ומאידך הזדעזע לראות את התנאים הקשים בהם מתנהלים בתי חב"ד בהודו, אשר מתקיימים מתרומות של נדיבים מחוץ להודו המבינים את חשיבות הנושא.

היה זה מספר חודשים לאחר הרצח הנורא בבית חב"ד הודו בבומביי, בו נרצחו זוג השלוחים הקדושים הרב גבריאל הולצברג וזוגתו רבקה הי"ד, והרב גוטניק שביקר וראה במו עיניו את החורבן הנורא שהותירו המחבלים ימ"ש, הבטיח לסייע בשיקום ובניית הבנין מחדש. כעת, לאחר שנחשף לא רק להרס ולמוות אלא גם לחיים ולפעילות, החליט הרב גוטניק ש"מזה ומזה אל תנח ידך".

לפני שבועיים ביום ההולדת שלו, ערך הרב גוטניק התוועדות כשאורחי ההתוועדות היו השלוחים לבית חב"ד הודו בניו דלהי, והרב דוד זוהר מבית חב"ד רישיקש. ההתוועדות שהחלה ביום חמישי נמשכה בימים שלאחרי זה, ושיאה היה בהתועדות יום הולדת שנערה בבית חב"ד 770 בשכונת קימברלי במלבורן, ביחד עם תלמידי מכון הסמיכה המפורסם של הרב גוטניק.

במהלך ההתועדות בה השתתפו חשובי הקהילה החב"דית במלבורן שבאו לכבוד בעל השמחה, סיפר הרב גוטניק על ההשגחה הפרטית שהביאה אותו להשקיע בעסקים במדינת הודו, ולהפתעת כולם סיפר על נבואה של הרבי מלך המשיח מלפני שנים שצפתה את ההשקעה הנוכחית.

היה זה במענה על מכתבו בו הביע רצונו לחפש משקיעים באוסטרליה ובארה"ב, כאשר הרבי מחק את המילה ארה"ב וליד המילה אוסטרליה הוסיף "ובסביבותיה". באותה עת לא הבין לאן כוונו הדברים, ורק כעת, שנים רבות לאחר מכן, התבררה לו משמעות המילה "וסביבותיה" (הודו נחשבת קרובה לאוסטרליה המבודדת).

הרב גוטניק סיים: ידועה תורת הבעש"ט על הפסוק "מהשם מצעדי גבר כוננו", שעל אף שאדם חושב ש"דרכו יחפץ", ושהוא עושה את הדברים בגלל "חפצו", האמת היא שההשגחה הפרטית היא הדואגת לאן נגיע. "כאשר הגעתי להודו, ובהשגחה פרטית הצלחתי בעסקיי, ונפתחו לפניי "מאה שערים", הרי זה כדי לסייע בהקלת הקשיים הגשמיים שבהם נמצאים שלוחי המלך במדינה זו, וכדי שיוכלו להכין גם חלק זה של העולם לקבלת פני משיח, ומתוך הרחבה" סיים הרב גוטניק.


אגודת חסידי חב"ד הודו בראשות הרב נחמן נחמנסון מודה לרב גוטניק על עמידתו לימין הפעילות, ועל הסיוע בגשמיות להרחבת וביסוס ממלכת חב"ד בהודו, וכן מבטיחים כי הפעילות בבית חב"ד הודו תוסיף להתרחב, בפתיחת בתי חב"ד הודו נוספים במדינת הענק.


 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים