עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> סיפורים >> נשיאי ליובאוויטש >> אדמו"ר האמצעי >> הרבי מחלק ילדים
 

 
אדמו"ר האמצעי מחלק ילדים


 
בעיירה וֶעלִיז התגורר גביר גדול אחד, ר' ירוחם דב ברלין שמו. הוא היה עשיר גדול ועזר לכל עני ונזקק, ביתו היה פתוח לאורחים לרווחה. פעם אחת זכה הגביר, ובביתו התאכסן אדמו"ר האמצעי. שמח ר' ירוחם דב על הזכות הגדולה לארח את הרבי. וכדי לחלוק לרבי את כל הכבוד הראוי, מינה את מזכירו הראשי ר' ישעיה אידלס לשרת את הרבי בכל אותם ימים שהרבי התארח אצלו.
 

אל ביתו של ר' ירוחם דב נהרו תושבים רבים מהעיירה וסביבותיה, כולם רצו לשמוע את דברי הרבי ולהתברך מפיו. גם אשתו של ר' ירוחם דב רצתה להיכנס ליחידות אצל הרבי, לכן ניגשה אל הגבאי של הרבי וביקשה: "גם אני רוצה להכנס לרבי ליחידות ולבקש ברכה." שאל אותה הגבאי: "ומה בקשתך מהרבי?"  ענתה לו האישה: "שנים רבות אנו נשואים ועדיין אין לנו ילדים". התעצב הגבאי לשמע הדברים, וענה שאין ביכולתו לעזור לה מפני שנשים לא נכנסות ליחידות אצל הרבי. אך יש לי רעיון: בזמן שר' ישעיה יפנה את הצלחות של המנה הראשונה ויכניס את המנה השניה תבקשי ממנו שידבר ויפציר ברבי שיקבל אותך ליחידות. ואומנם ר' ישעיה הפציר ברבי, ואשת הגביר נכנסה ליחידות.

כשרק נכנסה אשתו של ר' ירוחם דב אל חדרו של הרבי, היא נפלה והתעלפה מרוב פחד... מיהרו בני הבית ושפכו עליה מים קרים, עד שהתעוררה. כשעמדה על רגליה הביט בה הרבי ושאל: "מה את רוצה?" הרבי לא המתין לתשובה. הוא הכניס את ידו לכיסו, הוציא את היד ואמר: "נו, היו לו לי עוד כמה ילדים בכיס שלי, קחי לך אותם..." התפלאו כולם שהרבי ידע את רצונה לפני שביקשה, ושמחו על הברכה.

עברו תשעה חודשים, ואשתו של הגביר הרגישה שהיא צריכה ללדת, אך היא הקשתה בלידתה. לפתע היא זעקה: "רוצו והביאו את ר' ישעיה המזכיר, ששירת את הרבי בשהותו פה"! התפלא בעלה ושאל: "במה הוא יכול לעזור"? השיבה לו אשתו: "בזכות ר' ישעיה נכנסתי לרבי, ובזכותו אלד בקלות. מיד שלחו וקראו לר' ישעיה, ואכן עם כניסתו לבית ילדה האישה בקלות בן זכר.

חלפה שנה, ואשתו של ר' ירוחם דב הייתה צריכה ללדת שוב, אלא שהפעם המזכיר ר' ישעיה נשאר ללון בביתם, ואכן אשתו של הגביר ילדה בקלות ובלי סיבוכים.

 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים