עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> סיפורים >> סיפורים מהרבי מליובאוויטש >> הילדה האילמת
 

 
הילדה האילמת


אנה הייתה ילדה בריאה לחלוטין, כל סימן של מחלה לא נראה בה. אך יום אחד הפסיקה אנה לדבר. היא פשוט נאלמה דום בבת אחת, ואיש לא ידע את הסיבה. בתחילה חשבו כי זו תופעה חולפת, אשר מקורה בהצטננות, או מחלה עוברת אחרת. אך עברו ימים ושבועות, ולא נראתה תזוזה כלשהי לטובה – הילדה אינה מדברת ואף הגה קל אינה מצליחה להוציא.

ההורים המודאגים ביקרו אצל טובי הרופאים בארצות הברית. הם בדקו את הילדה היטב, אך לא ראו כל פתח תקווה להחלמתה. הרופאים קבעו שאין תרופה שתוכל להועיל במצב זה וידם קצרה מלהושיע. ועוד הוסיפו ואמרו, זה שהילדה דיברה עד עכשיו הוא פלא, כי היא נולדה אילמת.

ההורים לא חסכו במאמץ ובכסף וביקרו אצל פרופסורים, אך כולם היו באותה דיעה. ההורים המסכנים הלכו גם לבקש ישועה מצדיקים, אך לא חל כל שינוי במצב.

באחד הימים פגש בהם מכר, והם השיחו בפניו את מר ליבם. יעץ להם האיש לבקר את הרבי מליובאוויטש. ההורים התקשרו למזכירות הרבי וביקשו להזמין תור ליחידות (מפגש פרטי עם הרבי) בהקדם האפשרי.

בהגיע היום המיוחל נכנסו ההורים עם אנה החולה לחדר של הרבי. כאן בחדר הם פרצו בבכי מר וסיפרו על תלאותיהם ודעת הרופאים. נענה הרבי ואמר להורים: "האמת היא עם הרופאים, שעד עתה היה נס שהיא דיברה – כנראה הייתה לה זכות מיוחדת. אם כך גם כעת היא צריכה זכות מיוחדת כדי שתתחיל לדבר שוב". הרבי המשיך והוסיף: "אם הילדה תקבל על עצמה להשפיע על חברותיה לקבל חינוך כשר ולקיים את המצוות שבנות חייבות בהם כמו הדלקת נרות שבת – מבטיח הוא , כי בזכות זו הילדה תרפא". כשסיים הרבי את דבריו, פנה הרבי אל אנה והמתין לתשובה, ואז לתדהמת הוריה, אנה פתחה את פיה ואמרה: "רבי, אני מסכימה!" בהתרגשות רבה יצאו ההורים מחדרו של הרבי, כשהם מופתעים ונדהמים מהנס שהתרחש מול עיניהם.

המחלה נעלמה בפתאומיות כמו שבאה, ומאז אנה החלה לדבר כאחד האדם.

 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים