עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> בחב"ד קוצ'ין לא מתרגשים מפרשיית הריגול
 

בחב"ד קוצין לא מתרגשים מפרשיית "הריגול": "נשמע כמו בדיחה"


 
י"ד שבט תשע"ב

לפי הדיווח בעיתון טיימס אוף אינדיה, הודו קיבלה החלטה לגרש בקרוב את זוג השלוחים הפועלים בשנים האחרונות בבית חב"ד הודו בקוצ'ין,  הרב זלמן ושיינדי ברנשטיין. הם לא מתרגשים ומספרים על ברכת הרבי שליט"א מלך המשיח.

"
המודיעין המרכזי קיבל אזהרה על פעילות חשאית שמתבצעת על-ידי סוכנים ישראלים חשודים אחרי מתקפת הטרור של 26 בנובמבר שבה הותקף בית חב"ד הודו במומבאי ושישה בני אדם נרצחו", נכתב הבוקר בעיתון הנפוץ "טיימס אוף אינדיה" היוצא לאור בהודו. "הודעה נשלחה לכל מדינות המחוז, והזרוע שלנו בקרלה הצליחה להתחקות אחרי הזוג הזה בפורט-קוצ'י (האזור שבו התגוררו לכאורה)

לפי הדיווח בעיתון, הודו קיבלה החלטה לגרש בקרוב את זוג השלוחים הפועלים בשנים האחרונות בבית חב"ד בהודו, הרב זלמן ושיינדי ברנשטיין.

הרב ברנשטיין חסיד חב"ד ורב הקהילה בקוצ'ין, הוזמן לשם על ידי הקהילה לפני מספר שנים ומאז עולה ופורחת הפעילות היהודית הרוחנית בעיר. בקהילה קיבלו בתדהמה את הידיעה על רצון ממשלת הודו לגרש רב קהילה. הדיווחים בתקשורת נשמעים מופרכים, במיוחד על רקע העובדה כי ממשלת הודו תמיד ידועה בכבוד שהיא רוחשת ליהדות.

בני הזוג נשמעו היום אדישים למהומה. "מדובר במהומה על לא מאומה. בסך הכל הגיע לכאן שוטר כדי לברר מה מטרת הפעילות במקום ופרטים טכנים. הסיפור יצא מכל פרופורציה בכלי התקשורת".

ממשרד החוץ בירושלים נמסר כי לפי שעה שלטונות הודו לא העבירו לישראל מידע על מעצר או פעולה שננקטה נגד ישראלים כלשהם. "ישראל מכבדת את החוק בהודו ואין מקום להעלאת חשדות מסוג זה נגד ישראל", אמרו בירושלים, "מכל מקום אין לנו מידע על מקרה כזה".

בראיון שהניקה הבוקר השליחה, לאתר ynet היא סיפרה כי היא ובעלה זלמן שמעו על הדיווח, אך לא נעצרו, לא גורשו ולא נחקרו. "רק שמענו על הכתבה, אבל בינתיים אף אחד לא הגיע אלינו או דיבר איתנו. שמענו מגורם מקומי שיש מכתב מהרשויות שנמצא בדרך אלינו. גם הקונסוליה התקשרה כי הם כנראה ראו את הכתבה בעיתון".

בדיווח ההודי נטען גם כי בני הזוג נחשדו כיוון שלביתם הגיעו אנשים לפגישות רבות בלילה. "זה די מוזר, כנראה הכוונה לארוחות ערב, ארוחות שבת עם ישראלים ויהודים מקומיים", אמרה ברנשטיין. "לא ראינו איזה מעקב מיוחד".

על הטענות בדיווח ההודי כאילו שילמו על הבית מחיר גבוה יחסית למכיר השוק אמרה: "זה בית גדול שנועד להכיל את כל הפעילות של בית חב"ד הודו. זה בסך הכל בית שעולה 1,000 דולר, לא סכומים מטורפים. פה זה יקר יחסית. זה נשמע קצת כמו בדיחה, טענה מצחיקה - שבגלל השכירות אנחנו מרגלים".

ברנשטיין סיפרה כי היא ובעלה נמצאים במקום כבר שנתיים וחצי. "המשטרה המקומית דיברה איתנו כמה פעמים, רצתה להבין מה אנחנו עושים וביקשה שלא יהיו התקהלויות גדולות מדי, לא משהו יוצא דופן". היא אמרה כי היא ובעלה אינם לחוצים ולא חושבים לעזוב.
יצויין כי בני הזוג אף קיבלו את ברכתו של הרבי שליט"א מלך המשיח באמצעות האגרות קודש, להצחלה בפעילות.

 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים