עברית  |  English  |  

  ב"ה
 
 
 
 
יחי אדוננו מורנו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד.
 

 

דף הבית >> חדשות >> פורים תשע"ד בהאמפי
 
שמחה ללא גבולות בהאמפי שבהודו

על אף עליית הטמפרטורות מעל ל-‏37 מעלות חום לא גרע מהעובדה שלמעלה מ-‏100 מטיילים יהודים חגגו את חג הפורים בבית חב"ד הודו האמפי. הקריאה המרכזית התקיימה ב'טבע', בתום מסיבת פורים שארגנו הישראלים וקהל מקומיים הגיעו לאירוע ואף השתתפו במתנות לאביונים  

כ"א אדר ב התשע"ד (23.03.2014)

על אף עליית הטמפרטורות מעל ל-‏37 מעלות חום לא גרע מהעובדה שלמעלה מ-‏100 מטיילים יהודים חגגו את חג הפורים בבית חב"ד הודו האמפי.

האווירה כבר החלה בקבלת שבת בריקודים סוערים ונמשכה לאורך כל השבת המרוממת, אף במחיית זכרו של עמלק היה ברור לכולם שהפעם זה סופי, אחת ולתמיד!

מיד לאחר צאת השבת החלה קריאת המגילה מפי הרב מוטי גרומך מנהל בית חב"ד הודו האמפי, כשהמטיילים מוחים את שמו של המן בהידור רב והמחמירים אף נקטו באומנותו של המן של דורנו ומחוהו בקול נפץ עז באופן של 'עד דלא שמע'.

בתום קריאת המגילה נסחף הקהל לריקודים מלהיבים לקול צלילי מחרוזות החג, מתוך שטורעם מיוחד שהביאו התמימים יוחאי וולמן ושמעון דינר והדביקו את הקהל, לרקע נפנופי הדגלים ואמירת לחיים כיד המלך.

כשעייפו הרגליים והשרירים התכווצו ממאמץ לאחר שעה ארוכה של ריקודים התיישבו כולם להתוועדות אל תוך הלילה אודות הנס האמיתי של פורים, נצחונו של עם ישראל בכוחו של נשיא הדור והתעוררות בחיזוק האחדות של העם.

למחרת היום, סדר היום בבית חב"ד הודו האמפי היה צפוף מאוד, במיוחד למגילה. כ-‏15 קריאות מגילה נערכו במהלך היום למטיילים שלא יכלו להשתתף בקריאה המרכזית, וכמובן הונחו תפילין ושאר מצוות היום משלוח מנות ומתנות לאביונים לכל מטייל.

הקריאה המרכזית התקיימה ב'טבע', בתום מסיבת פורים שארגנו הישראלים וקהל מקומיים הגיעו לאירוע ואף השתתפו במתנות לאביונים. המטיילים המשיכו לבית חב"ד הודו האמפי נטלו ידיים והסבו על שולחן עמוס מטעמים למשתה עד מאוחר בלילה ובהמשך לאתמול התוועדו על השייכות של נצחונו של נשיא הדור דאז לדורנו, והצפייה' להתגלותו המיידית.

אין לתאר את גודל הקידוש ה' שהיה במהלך החג והנחת רוח שוודאי נגרם להוד כ"ק נשיא דורנו ולא נותר לנו אלא לשוב ולדרוש שיתגלה אלינו ויוליכנו קוממיות לארצינו תיכף ומיד ממש!

 
      
  בית חב"ד הודו  
     
לייבסיטי - בניית אתרים